Kadir GERELİ

  • 2009 yılında Genç Fotoğrafçılar Kulübü (GFK) topluluk sayfasında katıldım ve 2011-2013 yılları arasında yöneticilik yaptım.
  • 2011 yılında Denizli Fotoğraf Sanatı Derneğine (DEFSAD) katıldım.
  • 2014 yılında The International Federation of Photographic Art (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından katıldığım yarışmalar ve aldığım başarılar ile Artist FIAP (Sanatçı) ünvanı aldım.
  • 2015 yılında Studio Cucina – Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesini, Mehmet ATEŞ ‘in sunumuyla başarıyla bitirdim ve sertifkamı aldım.

Faaliyet Alanlarımdan Bazıları

Düğün Fotoğrafçılığı
Yemek Fotoğrafçılığı
Mimari Fotoğraf Çekimi
Sanatsal Fotoğraf Çekimi

Biyografi

1987 yılında Denizli ‘de doğdum. İlköğretim ve Lise öğrenimimi Denizli ‘de tamamladım.

Çocukluğumdan bu yana izlemekten keyif aldığım fotoğraflara merakım günden güne arttı.  Evdeki kompakt bir makine ile başladığım serüvene 2010 yılından itibaren profesyonel dslr makine ile devam ettim. İlk adımımı Facebook üzerinden Genç Fotoğrafçılar Kulübü (GFK) topluluk sayfasında 2009 yılında aralarına katıldım ve 2011-2013 yılları arasında yöneticilik yaptım, bu süre zarfı içinde fotoğraf konusunda temel ve fotoğraf sevgisini tattım.

Duygularımı, düşüncelerimi ve gördüklerimi insanlara daha farklı ve sanatsal bir bakışla anlatmak için 2011 yılında Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) ‘ne katıldım ve halen dernek etkin bulunmaktayım. Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) ile fotoğraf ‘a yeni bir sayfa açarak Temel Fotoğrafçılık Eğitimi aldım. Bu sayede fotoğrafa bakış açım değişti ve genişledi. Bu süreç içersinde dernek eğitimlerine, sergilere katıldım. Dijital fotoğraf sunumları yaptım. Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda  sergileme ve ödüller aldım.

2014 yılında The International Federation of Photographic Art (Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından katıldığım yarışmalar ve aldığım başarılar ile Artist FIAP (Sanatçı)
ünvanı aldım.

Fotoğraf  kategorisi olarak daha çok Siyah & Beyaz / Portre  ‘yi tercih ediyorum. Fakat hayatın her anından farklı kareleride çekiyorum. Hem teknik hem içerik anlamında kendimi geliştirmek için çeşitli fotoğraf kitapları ve diğer yayınları takip ediyorum. Yenilikçi, girişken ve meraklı yapım sayesinde fotoğraf sanatı adına kendimi her yeni gün geliştirmek önceliğimdir.

Denizli ‘de yemek fotoğrafçılığını başka bir boyuta taşıyoruz.
Kendi stiliniz ! Kendi konseptiniz ! Kendi Ürünleriniz !
Bir menü ‘de müşterinin dikkatini çeken en büyük etken ürününüzü başarılı bir şekilde gösteren fotoğraftır.

Fotoğraf hayatıma bu denli yerleşmiş iken artık bu sevgiden kâr elde etme düşüncelerim başladı. 2015 yılında Studio Cucina – Yemek Fotoğrafçılığı Atölyesini, Mehmet ATEŞ ‘in sunumuyla başarıyla bitirdim ve sertifkamı aldım.

Denizli ‘de yemek fotoğrafçılığına boyut kazandırmak ve reklam fotoğrafçılığı konusunda çalışmalarıma devam etmekteyim.

Bahar’ın en güzel günlerinde, bir ömür geçireceğiniz aşkınıza aşk katarak ölümsüzleştirmek ister misiniz ?

İletişim

Telefon: (0537) 453 4 453

Email: info@kadirgereli.com